İstanbul Havalimanı otobüsünde çocuk bile unuttular

İstanbul Havalimanı’nda yolcu nakliyeciliği yapan Havaist’te birtakım yolcular ya çantalarını ya da özel eşyalarını otobüste unutuyor.

Firma unutulan eşyaların sahiplerine ulaştırmak için özel bir sistem kurdu.

2022 yılında sisteme kaydedilen 11 bin 555 kayıp eşyadan 9 bin 464’ü sahiplerine teslim edildi.

Teslim edilemeyen ortalarında gitar, Ruslara özgün müzik aleti, İncil, Kuran-ı Kerim üzere çok sayıda eşya firmanın kayıp eşya ofisinde sahiplerini bekliyor.

Unutulan eşyalar için uygulanan sistem ile ilgili açıklamalarda bulunan Havaist kayıp eşya ofisi sorumlusu Davut Tuğlu, “Burada yolcularımızın kayıp eşyalarını teslim etmekle hükümlüyüz. 2022 yılı itibariyle bir yıl boyunca kayıp eşyada 12 bin sayısına ulaştık. Bu da ayda bin adet eşya yapıyor. Kaptanlarımız seferin akabinde araç içi kontrollerini yapar, bu esnada unutulan bir eşya varsa bunun fotoğrafını çeker bize iletir. Biz teslim aldığımız eşyayı sisteme girdikten sonra her semtin raflama sistemine eşyayı koyarız. Yolculara teslim etmek için eşyaları burada bekletiriz. Eşyaları yüzde 85 teslim etme oranımız var. Teslim alınamayan eşyaları bir mühlet sonra Darülaceze, belediyeler ve yardım kuruluşlarına bırakıyoruz” dedi.

Yaşadıkları en enteresan olayı anlatan Tuğlu, “Havalimanı-Beylikdüzü sınırımızda bir aile seyahat ediyor. Yan koltukta da çocukları uyuyordu. Uyuya kalan çift Beylikdüzü’ne geldiğinde otobüsten iniyor lakin çocuklarını otobüste unutuyor. Kaptanımız otobüsü denetim ettiğinde uyuyan bir çocuğa rastlıyor. Kaptanımız durumu fotoğraflayarak bize bildirdi. Çocuk çok ağlıyordu. Kaptanımız çocuğu bize teslim etti akabinde aile bize ulaştı. Bir müddet sonra aile gelerek çocuklarını aldı. Bize çok teşekkür etti” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir