BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan Kocaeli ziyareti

KOCAELİ (İGFA) – Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’yi ziyaret etti.

DARICA SİNOPLULAR DERNEĞİNİ ZİYARET

BTP başkanının birinci durağı Darıca’daki Sinoplular Derneği oldu. Burada dernek yöneticileriyle görüşüp sohbet eden BTP lideri çıkışta kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlara da seslendi.
Baş, “Kıymetli arkadaşlar, oylarınıza talibiz BTP olarak. Hiç merak etmeyin, Darıca’yı en harika formda Cevat Liderle yönetiriz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni de en kusursuz biçimde Muharrem Can liderle yönetiriz. Cevat liderimle Muharrem liderim sizlere emanet” dedi.

KOCAELİ’DE BTP BAŞKANINA BÜYÜK İLGİ

BTP lideri Hüseyin Baş, daha sonra Darıca ve Gebze merkezde seçim otobüsü ile vatandaşları selamladı, vakit zaman durup, halkla sohbet etti.
Akabinde uzun bir konvoyla birlikte Kocaeli merkezine geçen BTP lideri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Muharrem Can ile birlikte esnaf ziyareti yaptı.
Vatandaşların ağır ilgisi ile karşılaşan Hüseyin Baş’a Kocaelispor forması armağan edildi.
İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk’ü de ziyaret eden Hüseyin Baş, sokak simiti satın alıp yedi, yürüyüş yolunda öbür partilerin seçim stantlarını ziyaret etti.

“VATANDAŞIMIZA, MUTLU OLMADIĞI SİYASİLERE MECBUR OLMADIKLARINI GÖSTERİYORUZ”

Ziyareti sırasında Kocaeli basınının sorularını da yanıtlandıran Hüseyin Baş, “Benim halktan gördüğüm, siyasete küsmüş bir vatandaşımız var. Bu noktada çok haklılar zira siyasete vatandaşın verebileceği tek şey oy vermek. Ancak verdiği oy karşılığında hizmet alması gerekiyor, iktisadının güzel olması gerekiyor, toplumsal ortamının yeterli olması gerekiyor, hukukun adaletin temin edilmiş olması gerekiyor fakat vatandaşımız verdiği o oy karşılığında bunların hiçbirini temin edemiyor. Siyasetten beklentisini hükümetten, hem ana muhalefet ve yavru muhalefetten göremediği için siyasete küsmüş bir halkımız var. Vatandaşımızın aslında bu isimlere, bu partilere, bu logolara, bilinenlere mecbur olmadığını, şad olmadığı takdirde diğer alternatifleri olduğunu göstermek için biz de çalışmalarımızı yapıyoruz BTP olarak Türkiye’nin her yerinde adaylarımızla birlikte” dedi.


“BU SEÇİM BİLDİRİ VERME SEÇİMİ”

Lokal seçimlerin Türkiye’nin genel siyasetini etkileyebilecek kıvamda seçimler olmadığını ancak en azından iktidar sahiplerine, ana muhalefet ve muhalefet sahiplerine, Meclis’te koltukları dolduranlara ‘toplum olarak sizin kurduğunuz tertibi istersek yıkabiliriz’ iletisi verilebileceğini belirten Hüseyin Baş, ”Bu seçim bu iletisi verebileceğimiz seçimdir. Biz de BTP olarak bunu sağlamaya çalışıyoruz, seçimde de bunu elde edebileceğimize inanıyorum” tabirlerini kullandı.

“SEÇİMDEN SONRA İKTİSADIN ÇOK DAHA BERBATA GİDECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUZ”

Seçim sonrasına ait beklentisi de sorulan Hüseyin Baş şunları söyledi; “Türkiye iktisadı 20 yıldır her geçen gün daha makus noktaya gitmiştir. Bugünden sonra daha güzel bir noktaya gideceğini işaret eden hiçbir belirti yoktur, daha da berbata gidecek bir iktisat bekliyoruz. Enflasyonun daha yükselebileceğini, faizlerin insanların krediye ulaşamayacağı bir noktada kalacağını, dövizin patlayabileceğini hülasa iktisadın çok berbat bir noktaya gidebileceğini öngörüyoruz lakin bunların tahlili sandıktır, siyasettir. Biz de bunun için çaba ediyoruz. Münasebetiyle inşallah Türkiye’deki bu sıkıntıları daima birlikte aşacağız.”

“GENÇLER BİZİMLE OLSUN, ONLARA BARIŞIN YOLUNU GÖSTERMEK İSTİYORUZ”

Hüseyin Baş, “Gençlere ne söylemek istersiniz zira gençler mutsuz, yurt dışına gitmek için herkes bir arayış içinde. Gençlere ne söylemek istersiniz?” sorusuna ise; “Gençlere yalnızca bir cümle söyleyeyim, arbedeyi değil barışı istesinler. Bütün partiler onlara arbedeyi gösterirken biz BTP olarak barışın yolunu göstermek istiyoruz. Bizimle olsunlar, nitekim Türkiye barış içinde huzurlu ve aydınlık yarınlara yürüyen bir ülke olacaktır.” yanıtını verdi.

“ERDOĞAN’IN 14 MAYIS SEÇİMİNE GİRMESİ DE ANAYASAYA AYKIRIYDI”

BTP önderine sorulan sorulardan biri de AK Parti Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘31 Mart son seçimim’ açıklaması oldu.
Hüseyin Baş bu soruya şu halde yanıt verdi; “Cumhurbaşkanının bırakacağı son seçim, kaybedeceği seçim olur. Kazanacağı hiçbir seçimden evvel Cumhurbaşkanı siyaseti bırakmaz. Bundan evvel bunu çok kere söyledi. Şayet o denli siyaseti bırakacağını bekleyenler varsa çok beklerler. Ben daha evvel de söyledim, Cumhurbaşkanı kendi yerine klonunu bile bırakmaz, bırakın bir başkasını! Münasebetiyle bu beklenti boşa bir beklentidir. Milletin duygusal damarlarıyla oynayıp bu seçimde düşen oylarını toparlamak, seçmenini konsolide etmek için söylediği bir kıssa söylemdir bu. Ama son seçimi olmasını konuşuyorsak 14 Mayıs seçimi de Cumhurbaşkanının giremeyeceği bir seçimdi. Anayasayı dinlemedi ve seçime girdi. Bundan sonra hangi anayasa, hangi yasa, hangi kanun Cumhurbaşkanın seçime girmesini engelleyebilir, hiçbiri engelleyemez”

Hüseyin Baş’ın Kocaeli ziyareti, BTP standının önünde lider adaylarıyla birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir