Amerikalı yapımcıyı 3 milyon dolar dolandırmışlardı, gözaltı sayısı arttı

Amerika’da yaşayan Lori Etta Taub, toplumsal medya üzerinden Alex Quin isimli biriyle tanıştı. Quin, kendisini Lori Etta Taub’a Türkiye’de yaşayan bir Amerikan vatandaşı olarak tanıttı.

İkili ortasında başlayan görüşmeler kısa müddette sıklaştı. Bu sırada Alex Quin, Taub’a yatırım yapabileceği alanlarda da yol göstermeye başladı. Lori Ette Taub’a yönlendirdiği hesaplara para yatırması durumunda kısa müddette faiziyle geri alacağını belirten Alex Quin, Amerikalı bayana kimi kripto cüzdan hesaplarına da yatırım yapmasını söyledi.

Quin’e güvendiği için onun tavsiyeleriyle yaklaşık 3 milyon dolarlık yatırım yapan Taub, ortadan vakit geçmesine karşın parasını geri alamadı. Bunun üzerine durumdan şüphelenen Taub, Türkiye’ye geldi. Burada dolandırıldığını öğrenen Taub, savcılığa giderek şikayetçi oldu.

4 KUŞKULU YAKALANMIŞTI

Taub’un şikayetinin akabinde yapılan çalışmalarda ortalarında kendini Amerikan vatandaşı Alex Quin olarak tanıtan Nijeryalı Cyril Amechi Enebeli’nin de bulunduğu 4 kuşkulu geçtiğimiz gün yapılan operasyonla yakalandı.

Çalışmalarına devam eden polis, dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edilen 5 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltı sayısı 9’a yükseldi. Şüphelilerin süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir