Adıyaman’da selde kaybolan anne ve kızı aranıyor

Tut ilçesinde salı gecesi başlayan şiddetli yağmurla birlikte Ömerovası Deresi taştı. Reşadiye Mahallesinde Tekdal ve Sarıkaya ailesinin dere kenarındaki bahçeye yerleştirdikleri konteyner, taşkınla birlikte oluşan sel sularına kapıldı.

Konteynerde kalan 8 kişi kendi imkanlarıyla kurtulurken, kaybolan Selma Sarıkaya ile kızı Emine Sarıkaya’nın cansız vücutlarına ulaşıldı. 2 aylık gebe olan Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal’a ise ulaşılamadı. Takımlar, kayıp anne ve kızının bulunması için çarşamba günü sabah saatlerinde başlattığı arama çalışmalarından şu ana kadar sonuç alınamadı.

Arama çalışmaları bu sabah gün doğumu ile birlikte tekrar başlatıldı. Selin tesirli olduğu 25 kilometrelik alanda 160 şahıstan oluşan grup, iş makinelerinin yardımıyla anne ve kızın bulunması için ağır gayret sarf ediyor. Dere yatağı kenarı ve sel sularının çekilmesiyle oluşan balçık alanlarda eğitimli köpekler ile arama çalışmaları yapılırken, dalgıç polisler ise dere uzunluğunda su içerisinde anne ve kızını bulmaya çalışıyor. Dron ile havadan da denetimlerin yapıldığı ilçede, kayıp anne ve kızın yakınları ise telaşlı bekleyişini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir